Menu
Motoryzacja - porównaj ceny

Jak wygląda jazda próbna

Jazda próbna lub też jazda testowa, to możliwość darmowego przetestowania pojazdu przed jego zakupem. Jazdy próbne organizowane są na różnych warunkach przez salony samochodowe, dealerów, a także przez komisy samochodowe.

Jaki jest cel jazdy próbnej? Głównym założeniem jazdy próbnej (jazdy testowej) jest umożliwienie kierowcy przetestowanie danego samochodu. Z założenia jazdy próbne skierowane są do osób zastanawiających się nad zakupem nowego lub używanego samochodu, ale także służą promocji marki lub konkretnego modelu samochodu. Tak więc, jazda próbna oferowana jest każdemu, kto zainteresowany jest przetestowaniem samochodu, niezależnie od wieku, płci czy statusu majątkowego. 

Jakie więc są zasady jazdy próbnej? Jeżeli chcesz odbyć jazdę próbną nowym samochodem, powinieneś (powinnaś) zgłosić się do salonu samochodowego lub dealera danej marki. Najtławiej zrobić to poprzez oficjalną stronę marki, na której możesz podać model samochodu który chcesz przetestować oraz miasto, w którym najwygodniej będzie Ci przeprowadzić jazdę testową. Strony, na których możesz dokonać zgłoszenia, znajdziesz w naszym serwisie w katgegorii "JAZDA PRÓBNA". Co dalej? Następnie czekaj na kontakt zwrotny z salonu lub od dealera - podczas rozmowy zostanie ustalona konkretna data i godzina na jazdę testową.

Jak wygląda jazda próbna? W umówiony dzień udaj się do wybranego salonu (lub dealera) i weź ze sobą dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Po przybyciu okaż dokument, a osoba z salonu wskaże Ci samochód, którym możesz dokonać jazdy testowej. W większości przypadków, przedstawiciel z salonu wsiądzie z Tobą do pojazdu i odbędzie jazdę testową wraz z Tobą. Niekiedy jednak, po podpisaniu stosownego oświadczenia możesz przetestować "za kółkiem" pojazd bez udziału osoby z salonu. Na jazdę testową możesz się udać także ze znajomymi lub rodziną. 

Ile trwa jazda testowa? Jazda próbna to zazwyczaj ok 15 minut jazdy po okolicznych ulicach lub uliczkach, ale czas trwania jazdy próbnej tak na prawdę zależy od przedstawiciela salonu (przedstawiciela dealera), który prezentuje Ci samochód. Tak więc, im większe będzie Twoje zainteresowanie "kupnem" samochodu, tym większe zaangażowanie przedstawiciela salonu w demonstrację samochodu.

Czy jazda próbna cokolwiek kosztuje? Odpowiedź brzmi - NIE. Jazda próbna jest całkowicie darmowa i nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi kosztami. Za paliwo przejechane podczas jazdy próbnej płaci salon samochodowy lub dealer. Samochód którym pojedziesz podczas jazdy testowej jest ubezpieczony, tak więc nie musisz się także przejmować bezpieczeństwem.

Jazda próbna w komisie samochdowym? W przypadku komisów samochodowych sytuacja wygląda różnie - niektóre komisy umożliwiają jazdy próbne, a niektóre nie. Dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z komisem i zapytać czy jazda próbna jest możliwa. Pamiętaj jednak, że komis utrzymuje się ze sprzedaży samochodów, tak więc ponownie - jeżeli wykażesz zainteresowanie "zakupem", jazda testowa powinna być możliwa!

Jak umówić się na jazdę próbną? Jeżeli jesteś gotów, zapraszamy na strony, poprzez które umówi się na jazdy próbne ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FIAT, FORD, HONDA, HYUNDAI, IVECO, JEEP, KIA, LANCIA, MAZDA, MERCEDES, MINI, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, RENAULT, SEAT, SSANYOUNG, SKODA, TATA, TOYOTA, VOLVO lub VOLKSWAGEN!

Życzymy powodzenia i szerokiej jazdy podczas jazdy testowej!

Jazda testowa dla znajomych? zaproś ich:
Wszystkie znaki towarowe, nazwy marek, logo firmowe, symbole jak i zdjęcia stanowią własność stosownych podmiotów i do nich należą wszelkie prawa autorskie i majątkowe.
ALFA ROMEO
AUDI
BMW
CITROEN
DACIA
FIAT
FORD
HONDA
HYUNDAI
IVECO
JEEP
KIA
LANCIA
MAZDA
MERCEDES
MINI
MITSUBISHI
NISSAN
OPEL
PEUGEOT
PORSCHE
RENAULT
SSANYOUNG
SEAT
ŠKODA
VOLKSWAGEN
TATA
TOYOTA
VOLVO